V Praze dnes končí třídenní kongres Strany evropských socialistů. V rámci jednoho z diskusních panelů v Kongresovém centru promluví k účastníkům mimo jiné lídr britských labouristů Jeremy Corbyn. Jednání by mělo uzavřít přijetí deklarace.

Strana evropských socialistů sdružuje socialistické či sociálnědemokratické strany a má 33 členů. Její rada se schází každoročně, účastní se jí přes 500 delegátů, podporovatelů a dalších hostů.

V pátek před účastníky vystoupili mimo jiné český a slovenský premiér Bohuslav Sobotka a Robert Fico. Sobotka řekl, že Evropská unie sice utrpěla několik dílčích porážek, ale nyní je nutné zajistit, aby dávala obyvatelům opět smysl. Podobně jako Fico se český ministerský předseda vyslovil například pro rychlejší sbližování životní úrovně v unii.

Fico navíc volal po „konci politické korektnosti“. Je toho názoru, že politickým soupeřům socialistů je cizí a sbírají tím body.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner