Na Staroměstském a Václavském náměstí mohou dnes lidé přijít zdarma ochutnat rybí polévku. Od 11:00 ji budou rozlévat pražská primátorka Adriana Krnáčová (ANO) a starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký (TOP 09). Tradiční vánoční pokrm se bude rozdávat i ve Vršovicích.

Na obou náměstích začnou politici servírovat polévku v 11:00. Primátorka Krnáčová rozdá potřebným i dalším návštěvníkům Staroměstského náměstí dva tisíce porcí polévky, uvařené podle speciálního receptu s koňakem a karamelem. Tisíc porcí rybí polévky bude rovněž od 11:00 rozdávat v dolní částí Václavského náměstí starosta Lomecký. Od 13:00 se přesune na Kampu, kde lidem nabídne dalších 300 porcí. Od 10:00 do 12:00 bude vánoční pokrm rozlévat starosta Prahy 10 Vladimír Novák (ČSSD) před obchodním centrem Eden.

Tradiční polévku, rozlévanou na Staroměstském a Václavském náměstí, vaří tým kuchařů několik let podle originálního receptu. Kromě kaprů z rybářství Zbiroh do ní zpracují 100 kilogramů zeleniny, především mrkve, celeru a petržele, 30 kilogramů cibule, 70 kilogramů hladké mouky, 50 kilogramů másla a 45 litrů smetany. Polévku kuchaři dochutí třemi litry koňaku, karamelem a dozdobí ji osmaženými krutony na másle.

Na Staroměstském náměstí bude po rozlévání polévky program pokračovat od 21:00, kdy na pódiu vystoupí operní pěvci s Českou mší vánoční Jakuba Jana Ryby. Na první svátek vánoční čeká děti pohádka a koncert mobilní zvonkohry.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner