V pražském kostele sv. Karla Boromejského na Malé Straně se příští středu uskuteční mše za oběti útoku na vánočním trhu v Berlíně. Na svém webu o tom informovalo německé velvyslanectví v Praze. Mše proběhne v češtině i němčině. Během útoku v Berlíně zahynulo minulé pondělí 12 lidí včetně jedné Češky.

Velvyslanectví na svých stránkách uvedlo, že mše v kostele sv. Karla Boromejského začne v 15:00 a trvat bude zhruba hodinu. „Všichni jsou srdečně zváni,“ stojí v tiskovém prohlášení. Před ambasádou minulý týden pokládali lidé svíčky a květiny, účast s oběťmi útoku mohli vyjádřit také ve vystavených kondolenčních knihách.

Pachatel najel minulé pondělí kamionem do lidí na vánočním trhu na berlínském náměstí Breitscheidplatz. České ministerstvo zahraniční o několik dní později oznámilo, že jednou z obětí útoku je Češka Naďa Čižmárová, která dlouhodobě pracovala v Německu. Čin si vyžádal 12 mrtvých, dalších asi 50 lidí bylo zraněno.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner