Praha 23. června (ČTK) – Poprvé od květnového sjezdu KDU-ČSL se dnes odpoledne v Praze sejde celostátní konference lidovců, která je nejvyšším stranickým orgánem v době mezi sjezdy. Zabývat by se měla především kandidátkami pro podzimní volby do Sněmovny, ve kterých se bude KDU-ČSL ucházet o hlasy voličů v koalici s hnutím Starostové a nezávislí (STAN).

Kromě kandidátek by se lidovci měli zabývat také společným programem se starosty, i když jeho představování veřejnosti dnes neplánují. Tento týden už koalice KDU-ČSL a STAN představila ekonomickou část programu, v rámci které chce prosazovat zjednodušení daňového systému a investice do vědy, výzkumu a infrastruktury. Příští týden koalice představí svůj školský program.

Vznik volební koalice KDU-ČSL a STAN definitivně potvrdil květnový lidovecký sjezd. Koalice bude pro vstup do Sněmovny potřebovat získat nejméně deset procent, představitelé obou uskupení vyjadřují přesvědčení, že se jim to podaří. V průzkumech se součet preferencí obou stran pohybuje kolem desetiprocentní hranice.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner