V Praze dnes bude slavnostně zahájen 15. ročník Týdne vědy a techniky Akademie věd ČR. Nejrozsáhlejší vědecký festival v ČR potrvá do 15. listopadu, uskuteční se v Praze, Brně, Ostravě a na dalších místech Česka. Jeho součástí bude více než 250 přednášek, 60 výstav, 75 dnů otevřených dveří, vědecké kavárny, workshopy, semináře a projekce dokumentárních filmů po celé republice.

Hlavním centrem festivalu se stane tradičně budova Akademie věd ČR v Praze na Národní 3. Nabídne 25 interaktivních výstav. Návštěvníci uvidí například světelný exponát Proteus, který byl vytvořen přímo pro festival. Orientaci v prostoru si lidé budou moci vyzkoušet v Memory Parku, čeká na ně i nadživotní model lidského srdce nebo výprava do světa rostlin.

„V rámci programu dnů otevřených dveří můžete například navštívit laboratoř virtuální reality, pozorovat vesmír či se vydat na terénní geologickou exkurzi. Provedeme vás životem v prvohorním moři anebo vám detailněji přiblížíme život a dílo mistra Jana Husa při příležitosti 600 let od výročí jeho upálení,“ uvedli organizátoři. Otevřeno bude také třeba 19 elektráren a informačních center ČEZ.

Vstup na festival je bezplatný. Přednášky a exkurze v dopoledních hodinách jsou zaměřeny zejména na studenty středních škol, odpolední, podvečerní program a doprovodné akce jsou vhodné pro širokou veřejnost. „Na některé akce je potřeba z kapacitních důvodů rezervovat dopředu místa na webu,“ dodali organizátoři.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner