Jubilejní dvacátý ročník konference Forum 2000 s tématem Odvaha převzít odpovědnost začne dnes večer v kostele sv. Anny zvaném Pražská křižovatka. Jedním z hostů dnešního programu je slovenský prezident Andrej Kiska. Projev státníka, kterého organizátoři označují za morální autoritu s odvahou otevírat nepopulární společenská témata, konferenci oficiálně otevře.

Její účastníci pak budou až do středy debatovat o hledání vůdčích osobností v mladé generaci, o výzvách, jimž čelí demokracie nebo o dialogu mezi světovými náboženstvími. Některé bloky se budou věnovat i jejímu zakladateli a bývalému českému prezidentovi Václavu Havlovi, jehož nedožité 80. narozeniny si Česko letos připomíná.

Jedním z nejočekávanějších hostů letošního Fora 2000 je tibetský duchovní vůdce dalajlama. Do Prahy by měl dorazit v pondělí. Na Foru 2000 se také představí například ruský šachový velmistr Garry Kasparov, někdejší kostarický prezident a nositel Nobelovy ceny za mír Oscar Arias Sánchez i český kněz a nositel Templetonovy ceny Tomáš Halík.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner