Podle prvních odhadů výsledků vede v nedělním druhém kole prezidentských voleb v Peru bývalý bankéř Pedro Pablo Kuczynski. Jen zhruba o jedno procento méně má jeho soupeřka Keiko Fujimoriová, uvedla agentura AFP. První kolo vyhrála s poměrně velkým náskokem Fujimoriová, ale poslední průzkumy před nedělním hlasováním dávaly víc šancí naopak Kuczynskému.

Podle odhadů agentury Ipsos by Kuczynski mohl získat 50,5 procenta hlasů a Fujimoriová 49,5 procenta. Jiný průzkum společnosti GfK hovoří o 50,8 procenta pro bývalého bankéře a 49,2 procenta pro jeho soupeřku, dceru bývalého prezidenta Alberta Fujimoriho. „Stále musíme počkat na oficiální výsledky,“ uvedl ředitel společnosti GfK Hernan Chaparro.

Vítěz nedělních voleb vystřídá současného nepopulárního levicového prezidenta Ollantu Humalu. Bez ohledu na výsledek je z politické orientace obou kandidátů jasné, že země se posune doprava.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner