New York 13. dubna (ČTK) – Mrtvolu soudkyně newyorského nejvyššího soudu nalezla policie ve středu v řece Hudson. Pětašedesátiletá Sheila Abdusová-Salaamová byla první černoškou v nejvyšší soudní instituci státu New York a první muslimskou soudkyní vůbec, uvedl deník The New York Times. Příčinu její smrti vyšetřuje policie.

Na zmizení soudkyně upozornil policisty její manžel, který ji naposledy viděl v úterý ráno a od té doby se s ní nemohl zkontaktovat. Její zcela oblečené tělo bez zjevných známek násilí vytáhla policie z řeky následující den odpoledne. Vyšetřovatelé zatím nevědí, jak dlouho v řece byla, ani jak se tam dostala.

„Soudkyně Adbusová-Salaamová byla průkopnicí, která svým životem ve veřejné službě usilovala o lepší a spravedlivější New York pro všechny,“ uvedl v prohlášení guvernér New Yorku Andrew Cuomo. Právě on ji v roce 2013 jmenoval jako odvolací soudkyni do nejvyššího soudu.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner