Řecká policie odhalila gang pašeráků, který majetným uprchlíkům nabízel pohodlnou cestu do Itálie na palubě malého jednomotorového letadla. Informovala o tom dnes agentura DPA. Skupina operovala na letišti Mesolongi na západě Řecka a za 5000 až 7000 eur (asi 135.000 až 190.000 Kč) za osobu slibovala dostat migranty přes moře do italské Apulie. Podle úřadů se takových letů v minulých týdnech uskutečnilo nejméně dvanáct.

Řečtí policisté zatkli čtyři Řeky a dva Iráčany, je mezi nimi i šéf spolku amatérských letců z Mesolongi a také penzionovaný pilot. Pašeráci měli komplice v Itálii, kteří si po přistání uprchlíky přebírali a zařizovali jejich další cestu do západní Evropy.

Uprchlíci, kteří se dostali z Turecka do Řecka, nyní v zemi čelí velmi nepříjemné situaci, protože po uzavření hranic zemí na tak zvané balkánské trase se nemohou dostat dál do Evropy. V Řecku už proto uvízlo na 46.000 migrantů.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner