Řím 3. září (ČTK) – Pravicoví radikálové v Římě ohrožovali 35 uprchlíků z Eritreje při sobotní večerní mši. Zhruba dvacítka se jich shromáždila před kostelem na ulici Via Tiburtina ve východní části města a bránila utečencům v odchodu. Na pomoc musela přijít přivolaná policie. Podle internetového vydání italského deníku Corriere della Sera, které cituje agentura APA, byli útočníci z organizace „Řím Římanům“.

Utečenci, mezi nimiž byly hlavně ženy a děti, čekali v kostele ze strachu před násilím přes hodinu. Policii zavolal Červený kříž, který areál provozuje, pod její ochranou pak uprchlíci nastoupili do dvou přistavených malých autobusů a vrátili se na svou ubytovnu.

Podle zástupce Červeného kříže Giorgia de Acutise nebyl mezi násilníky nikdo ze sousedství. Šlo prý „o osoby, které chtějí rozsévat nenávist a nesnášenlivost“.

K vypjatým scénám došlo u uprchlického zařízení v městské části Tiburtino III již v úterý a ve středu. Rozbuškou se měl stát incident, při kterém prý mladý Eritrejec začal házet kameny po dětech, když ho předtím provokovaly. Podle médií se pak před zařízením shromáždilo několik desítek rozzlobených lidí ze sousedství. Muže, který údajně házel kamení, bodla železnou tyčí do zad šestatřicetiletá žena. Byla již obviněna z ublížení na těle.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner