Moskva – Brutální školní šikana je podle agentury Interfax hlavní vyšetřovací verzí incidentu, který dnes otřásl ruským městem Perm. V místní základní škole dva starší žáci vtrhli do třídy, kde probíhala výuka nižšího ročníku. Nožem pobodali dvanáct dětí, učitelka, která se snažila žáky bránit, je v kritickém stavu. Tři děti jsou v péči psychiatrů.

Jeden z útočníků zablokoval vstupní dveře do třídy, aby školáci nemohli utéct. Druhý pak namátkově bodal útočným nožem do dětí. Akce byla podle vyšetřovatelů předem připravená. V nemocnici jsou podle agentury Interfax ve vážném stavu i oba šestnáctiletí pachatelé. Podle policie buď použili nože při hádce mezi sebou, nebo se po činu pokusili o sebevraždu.

Incident vyvolal šok v celém Rusku. Vyšetřovatelé zjistili, že žáci z napadené třídy byli na sociálních sítích periodicky vystaveni posměchu a vyhrožování. Šlo o desetileté až dvanáctileté děti.

Ruská národní garda nařídila prověrku všech firem, které zajišťují ochranu ruských škol. Kontrolou mají projít i vnitřní systémy videokamer a komunikační prostředky zajišťující naléhavé spojení škol s policií. Revidovat se podle Interfaxu budou evakuační plány.

Na pokyn premiéra Dmitrije Medveděva bude na vyšetřování incidentu v Permu dohlížet ministryně školství Olga Vasiljevová. Jména útočníků policie s ohledem na jejich věk nezveřejnila.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner