V saském městě Budyšín (Bautzen) se opět střetli mladí imigranti a příslušníci německé ultrapravice. Radikálové uprchlíky ohrožovali, podnapilý běženec zase napadl jednoho z místních obyvatel. Zranění ale nejsou hlášena, uvedla agentura DPA.

Policie popřela, že by se v tomto východoněmeckém městě konal nenávistný hon na migranty. Na náměstí ale vznikla nebezpečná situace, když se v úterý večer uprchlíci stali terčem výhrůžek a útoků kameny.

Ve městě, které leží nedaleko českých hranic, ohrožovala údajně tři mladé žadatele o azyl a dvě místní ženy skupina osmi mužů. Dva z nich na migranty mířili předmětem podobným pistoli, uvedli na policii svědci, podle nichž muži patřili ke krajní pravici. Jiní kolemjdoucí ale tvrdili, že si žádného incidentu nevšimli.

Strážci zákona zkontrolovali během vyšetřování řadu lidí i aut v okolí místa činu. Jako podezřelý byl identifikován 29letý zdrogovaný muž, u kterého se našla poplašná pistole a návykové látky. Policie také vzala dočasně do vazby 20letého uprchlíka, který údajně napadl 19letého Němce.

Na náměstí v Budyšíně se odehrály střety mezi desítkami mladých imigrantů a pravicových radikálů už v polovině září. S násilnostmi tehdy začali podnapilí uprchlíci, které předtím pravicoví radikálové slovně provokovali. Policie musela bojující skupiny oddělit pomocí slzného plynu, někteří migranti pak házeli kamení a klacky i po strážcích zákona.

Letos v únoru zase v Budyšíně vyhořela chystaná ubytovna pro běžence. Kolem budovy se tehdy shromáždilo několik desítek lidí, kteří požár provázeli potleskem a urážlivými poznámkami na adresu imigrantů.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner