Washington 25. dubna (ČTK) – Bývalý ředitel amerických tajných služeb James Clapper a někdejší náměstkyně ministryně spravedlnosti Sally Yatesová předstoupí 8. května před výbor pro soudnictví Senátu USA, aby vypovídali o možném ruském vměšování do loňských prezidentských voleb. Informovala o tom dnes agentura AP.

Pro Yatesovou to bude od ledna poprvé, co bude v americkém zákonodárném sboru hovořit, poznamenala AP. Yatesová v lednu, kdy moc přebíral nový prezident Donald Trump, z titulu náměstkyně ministerstvo spravedlnosti po odchodu Loretty Lynchové dočasně vedla, z úřadu byla ale propuštěna poté, co odmítla hájit Trumpovo kontroverzní exekutivní nařízení proti migraci.

Clapper s Yatesovou budou hovořit k senátorům z podvýboru pro otázky zločinu a terorismu, který je součástí výboru pro soudnictví. Podvýbor vede republikán Lindsey Graham, který je hlasitým kritikem Trumpa.

Případem možných ruských zásahů do prezidentské kampaně v neprospěch neúspěšné demokratické kandidátky Hillary Clintonové a pozadím vazeb Trumpova volebního štábu na Rusko se zabývá několik výborů Senátu i Sněmovny reprezentantů. Vlastní prověřování vede také Federální úřad pro vyšetřování (FBI).

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner