Praha 4. prosince (ČTK) – V sídle hnutí ANO na pražském Chodově se dnes dopoledne sešli všichni členové budoucí vlády Andreje Babiše (ANO). ČTK o tom informovala mluvčí ANO Lucie Kubovičová. Budoucí ministři mluví o prioritách kabinetu, který by měl prezident Miloš Zeman jmenovat příští středu.

Babiš v neděli potvrdil poslední jméno ministra ve své patnáctičlenné menšinové vládě. Školství by měl vést dosavadní náměstek zodpovědný za vysoké školy Robert Plaga (ANO). Ve vládě bude devět nových ministrů, pokračovat budou dosavadní ministři za ANO Richard Brabec, Dan Ťok, Robert Pelikán, Martin Stropnický a Karla Šlechtová.

Mluvčí ANO Vladimír Vořechovský novinářům řekl, že ministři se v kompletní sestavě dnes sešli poprvé. Schůzka by měla být hlavně koordinační, ministři si ujasní své priority. Neformální setkání budoucích členů vlády avizoval už o víkendu Babiš. Ministři by si podle něj měli na schůzce probrat první úkoly.

Zeman v úterý přijme demisi vlády Bohuslava Sobotky (ČSSD), den nato jmenuje předsedou vlády Babiše. Na druhou polovinu týdne chystá Zeman schůzky s Babišovými kandidáty na ministry, s kterými se dosud nepoznal. Menšinovou vládu hnutí ANO jmenuje Zeman příští středu, Babiš chce požádat o důvěru v Poslanecké sněmovně v lednu.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner