Během letošních prázdnin se v Maďarsku počet osob žádajících o azyl zvýšil o polovinu. Napsal to dnes list Magyar Hírlap s odvoláním na data Maďarského imigračního úřadu. Zatímco v červenci registroval úřad kolem 31.000 žádostí, v srpnu se jejich počet zvýšil na 47.000.

Celkem podali žádost o azyl občané 74 zemí světa, uvedl maďarský úřad. Největší procento tvoří Syřané, kterých v červenci požádalo o azyl kolem 12.000 a v srpnu už přes 23.000. Následují Afghánci, Pákistánci a Iráčané. Zdvojnásobil se počet žadatelů z Bangladéše, zvyšuje se podle maďarského imigračního úřadu i množství žádostí podaných imigranty z Kamerunu, Nigérie a Senegalu.

Maďarsko vybudovalo kvůli migrantům ochranný plot na hranicích se Srbskem a Chorvatskem. Do konce tohoto týdne se podle Budapešti vláda rozhodne, zda hranice s Chorvatskem uzavře. Přes maďarské území už letos prošlo více než 330.000 migrantů.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner