Během dnešního raketového útoku na jednu z budov v syrské metropoli Damašku zemřel člen radikálního hnutí Hizballáh, který byl dlouhá léta vězněn v Izraeli za čtyřnásobnou vraždu. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na syrská média. Libanonské hnutí smrt Sámira Kantara potvrdilo.

Kantar byl v Izraeli odsouzen v roce 1979 k doživotí za vraždu čtyř Izraelců, mezi nimiž byla čtyřletá holčička. V roce 2008 byl propuštěn v rámci výměny vězňů Hizballáhu za těla padlých izraelských vojáků. Po svém návratu do Libanonu prohlásil, že hodlá pokračovat v boji proti židovskému státu. Není jasné, jakou roli hrál v syrském konfliktu.

Podle syrských médií mají dnešní útok na svědomí „teroristé“, zatímco členové provládních militantních skupin přiřkli útok Izraeli. Ten již podle Reuters v Sýrii několikrát od začátku tamní občanské války udeřil, většinou se přitom zaměřoval na ničení muničních skladů s raketami patřícími právě Hizballáhu.

Izrael dosud událost nekomentoval.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner