U ruské letecké základny v Sýrii se dnes zřítilo nákladní letadlo ruské armády. Podle agentury RIA Novosti, která citovala ruské ministerstvo obrany, zahynulo všech 26 pasažérů i šestičlenná posádka. Prezident Vladimir Putin kondoloval rodinám mrtvých.

Podle prvních poznatků mohla být příčinou pádu stroje technická závada. Nehoda se stala kolem 13:00 SEČ u základny Hmímím, která leží v západosyrské provincii Latákíja.

Ministerstvo obrany oznámilo, že stroj An-26 se zřítil krátce před přistáním, asi 500 metrů od přistávací dráhy. Ruská armáda tvrdí, že letadlo nebylo terčem palby.

Detaily k nehodě Putinovi poskytl podle mluvčího Kremlu ministr obrany Sergej Šojgu.

RIA Novosti letadlo charakterizovala jako lehký vojenský stroj využívaný k přepravě nákladu na malé a střední vzdálenosti. Může být použit i k přepravě pasažérů, pro které jsou k dispozici sklápěcí sedadla.

Jde o druhé ruské vojenské letadlo, které letos spadlo v Sýrii. V únoru byl v provincii Idlib sestřelen stroj Su-25. Pilot se sice katapultoval, ale na zemi ho ozbrojenci zabili.

V prosinci 2016 spadlo do Černého moře letadlo se členy známého ruského armádního souboru písní a tanců Alexandrovci mířící do Sýrie. Zabilo se všech 92 osob, které byly na palubě.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner