Při výbuchu tunelu na severu Sýrie zahynulo 38 syrských vojáků a bojovníků, kteří podporují syrský režim. Oznámila to exilová organizace syrských ochránců lidských práv (SOHR).

Incident se podle ní stal v Halabu. Povstalci vykopali tunel pod vojenským stanovištěm ve staré čtvrti města a odpálili v něm nálož. Při výbuchu se zřítila budova a v jejích troskách zůstalo 38 osob, sdělil Ramí Abdar Rahmán ze SOHR.

Syrský konflikt začal na jaře roku 2011 a stál podle odhadů životy 280.000 lidí. Snahy o jeho diplomatické řešení zatím selhaly. Mluvčí zvláštního zmocněnce OSN pro Sýrii Staffana de Mistruy dnes oznámila, že příští týden se v Ženevě sejdou vyjednávači Ruska a USA, aby se dohodli na obnovení syrských mírových rozhovorů.

De Misturova mluvčí Jessy Chahineová ale nesdělila, kdo se dialogu zúčastní. Podle mluvčí ruského ministerstva zahraničí půjde o třístranné jednání vysokých představitelů Ruska, USA a OSN.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner