V detenčním zařízení ve Vyšních Lhotách na Frýdecko-Místecku, jehož provoz začal v pátek, je ubytováno už 90 cizinců. Jde výhradně o muže. Žádné problémy s nimi zatím ve středisku nenastaly, řekl dnes odpoledne ČTK vedoucí střediska Emil Pochylý. Celková kapacita tábora je 220 lůžek.

V táboře jsou uprchlíci převážně ze Sýrie, Afghánistánu, Iráku a Pákistánu. Do Vyšních Lhot jsou převáženi běženci ze zařízení pro zajištění cizinců v Zastávce u Brna a Bělé pod Bezdězem-Jezové na Mladoboleslavsku. Více než 30 cizinců dnes převezli do Vyšních Lhot právě z Bělé.

Stále chybí kuchyně nebo čtyřmetrový plot

Ředitel Správy uprchlických zařízení Miroslav Koudelný už dříve řekl, že migranti budou čekat buď na správní vyhoštění, předání v rámci dublinského nařízení, nebo předání do jiné země v rámci readmise. V plném provozu bude zařízení ve Vyšních Lhotách od 1. září, zatím tam ještě například nefunguje kuchyně a jídlo se dováží. Chybí také dodělat čtyřmetrový plot kolem vycházkového prostoru zakončený žiletkovým drátem.

Řada místních obyvatel vyjadřovala obavy o svou bezpečnost. Podle Koudelného je ale zařízení dostatečně zabezpečené, tak aby z něj migranti nemohli utéci. Navíc v okolí tábora posílila služby Policie ČR.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner