V Tišnově na Brněnsku hoří skladovací hala, na místo byla povolaná chemická laboratoř pro kontrolu ovzduší. Hasiči vyhlásili druhý stupeň požárního poplachu. ČTK to řekl mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška. Podle prvních informací nikdo nebyl zraněn, požár se rozhořel ve firmě vyrábějící klimatizace. K požáru míří i speciální technika Cobra.

„Požár máme nahlášený asi od 14:15, na místě zasahujeme,“ uvedl Mikoška. Podle něj hoří vybavení haly a naskladněný materiál, přesně se ale ještě nedá říct, kolik toho uvnitř bylo. Vidět je ale černý dým. Na místo proto hasiči povolali i chemickou laboratoř, která monitoruje ovduší. „Občanům v okolí nedoporučujeme otevírat okna. O situaci jsme informovali i tamní městský úřad, aby jim dal vědět svojí cestou, tedy prostřednictvím rozhlasu,“ uvedl mluvčí.

Hasiči k likvidaci požáru povolali i speciální techniku Cobra, která je součástí vybavení hasičského školicího střediska v Brně. Jde o stroj, který si navrtá do hořícího objektu otvor, přes něj protáhne hadici a likviduje požár. Používá se hlavně při požárech střech.

Druhý stupeň požárního poplachu znamená, že se zásahu účastní do deseti hasičských jednotek, tedy zhruba do čtyřiceti hasičů.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner