Až deset lidí zranila dnes v rušné části Toronta dodávka, která najela na chodník a porážela chodce. Podle televize CBC o tom informovala místní policie. Řidič z místa ujel, policie jej však krátce nato zadržela. Podrobnosti o něm ani o případném motivu zatím nejsou známy. Agentura Reuters s odkazem na svědka hovoří minimálně o dvou mrtvých, což ale úřady nepotvrdily.

Incident se stal krátce po 13:00 místního času (po 19:00 SELČ) poblíž stanice metra Finch v severní torontské části North York. Dodávka vyjela na chodník v rušné obchodní čtvrti a podle policie zranila osm až deset lidí. Policisté nedlouho poté dodávku zastavili a řidiče zadrželi.

Jeden ze svědků CBC řekl, že viděl na místě ležet na zemi nejméně čtyři zakrytá těla.

„Stále shromažďujeme informace a jakmile to bude možné, sdělíme Kanaďanům více,“ řekl novinářům premiér Justin Trudeau, který vyjádřil soucit všem zasaženým.

Policisté zatím nemají informace o tom, zda šlo o nehodu, nebo o úmyslný čin. Nájezdy automobilů do bezbranných chodců se v posledních letech staly častým způsobem útoků radikálních islamistů, kteří takto zabíjeli mimo jiné v Berlíně, Londýně, New Yorku či Nice.

V Torontu se nyní koná schůzka ministrů zahraniční skupiny vyspělých ekonomik G7. Policie ale v okolí hotelu Intercontinental, kde se šéfové diplomacií nacházejí, nepřijala podle agentury Reuters žádná viditelná opatření.

Policisté kvůli vyšetřování činu uzavřeli přilehlou silnici a lidem doporučili místu se vyhnout. Ve stanici Finch byl přerušen provoz metra.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner