V newyorském mrakodrapu Trump Tower, který patří americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi, dnes vypukl požár. Zranění podle hasičů utrpěli dva lidé, jen z nich je ve vážném stavu, uvedla agentura Reuters. Trumpův syn Eric na twitteru napsal, že hořet začalo od elektroinstalace systému chlazení.

„Newyorští hasiči tady byli do pár minut a odvedli neuvěřitelnou práci,“ napsal Eric Trump s tím, že příčinou byl menší požár od elektroinstalace.

Z leteckých snímků bylo patrné, že hasiči zasahovali na střeše budovy, z jejíhož rohu vycházel hustý kouř. Hořet podle CBS News začalo krátce před 07:00 místního času (13:00 SEČ). Hasiči, kterých na místě zasahovalo přes 80, rychle dostali požár pod kontrolu.

Prezident v době incidentu v mrakodrapu nebyl, teď pobývá ve Washingtonu, uvedl Reuters. V budově ale sídlí vedení Trumpovy společnosti The Trump Organization a je tam i řada luxusních bytů včetně prezidentovy soukromé rezidence.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner