Tuniská policie zatkla tři osoby kvůli vazbám na atentátníka Anise Amriho, který v pondělí najel do davu na vánočním trhu v Berlíně. Jedním ze zadržených je Amriho synovec. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na tuniského ministra vnitra.

Podle prohlášení ministra jsou tři zadržení podezřelí z členství v „teroristické skupině… napojené na teroristu Anise Amriho“. Tunisan Amri je považován za pachatele pondělního útoku v Berlíně, který si vyžádal 12 obětí, včetně jedné Češky.

Čtyřiadvacetiletého Amriho zastřelila v pátek ráno v Itálii poblíž Milána policie, když se pokusil uprchnout před rutinní kontrolou. Amri na policisty před tím vystřelil a jednoho z nich zranil. Islamistická agentura Amak také v pátek zveřejnila video, na němž Amri přísahal věrnost organizaci Islámský stát (IS) a vyzval k dalším atentátům.

Španělské ministerstvo vnitra dnes uvedlo, že prošetřuje informaci o možném spojení Amriho s občanem Španělska. Ministr vnitra Juan Ignacio Zoido to řekl španělskému rozhlasu s tím, že prověřovaný kontakt se měl uskutečnit přes internet.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner