Sebevražedná atentátnice zranila v západotureckém městě Bursa třináct lidí a zabila jen sama sebe. Oznámilo to turecké ministerstvo zdravotnictví s tím, že nikdo nebyl zraněn vážně. Pětadvacetiletá žena se odpálila odpoledne před půl pátou SELČ poblíž slavné Velké mešity v turisty vyhledávaném městě Bursa, které je s 2,7 milionu obyvatel čtvrtým největším tureckým městem.

Agentura DPA připomněla, že americké velvyslanectví v úterý varovalo své občany v Turecku před možnými teroristickými hrozbami v turistických oblastech.

Turecko se stalo v posledním roce terčem několika teroristických útoků, k nimž se přihlásila organizace Islámský stát nebo kurdští rebelové ze zakázané Strany kurdských pracujících (PKK) či skupina Sokoli osvobození Kurdistánu (TAK), která se označuje za odnož PKK.

Nejvíce obětí si letos vyžádal útok z poloviny března v Ankaře, při němž exploze auta naloženého trhavinami poblíž autobusového dopravního uzlu zabila 37 lidí. K akci se přihlásila TAK. Stejná skupina stála i za únorovým útokem proti koloně vojenských autobusů u sídla generálního štábu armády v Ankaře, jehož obětí se stalo 29 osob.

Dvanáct německých turistů zemřelo po sebevražedném atentátu v historickém centru evropské části Istanbulu, který v lednu spáchal Syřan ze Saúdské Arábie, který patřil k teroristické organizaci Islámský stát. Ta je zodpovědná i za největší teroristický útok v novodobé historii Turecka, který si loni v říjnu vyžádal 109 obětí.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner