Turecká policie dnes zastřelila sebevražedného atentátníka, který se chystal zaútočit na policejní stanici v provincii Mersin u Středozemního moře. Informovala o tom turecká agentura Dogan.

Agentura Reuters s odvoláním na své zdroje uvedla, že v sousedství dotčené policejní stanice se nachází místní centrála turecké tajné služby MIT.

K incidentu došlo v 9:30 místního času (8:30 SELČ). Policie zaznamenala v blízkosti stanice muže, který se choval podezřele. Na výzvu, aby se zastavil, nereagoval, a tak policisté zahájili palbu.

Prokurátor Mustafa Erdžan sdělil tiskové agentuře Anadolu, že muž na sobě měl sebevražednou vestu. Úřady se podle něj domnívají, že útočník byl napojen na teroristickou organizaci Islámský stát (IS).

Výbušninu, kterou měl muž připevněnou na těle, zneškodňují pyrotechnici. O identitě a národnosti útočníka média ani agentury neinformovaly.

Vedle bojovníků IS, pro něž je Turecko i tranzitní zemí při cestě do Sýrie či Iráku, páchají atentáty na území země půlměsíce i kurdští ozbrojenci.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner