Turecké speciální jednotky dopadly devět členů komanda, které chtělo při nezdařeném červencovém puči zajmout prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana. Podle agentury Anadolu patřili zadržení vojáci ke skupině, která zahájila útok na hotel v letovisku Marmaris, kde byl Erdogan na dovolené.

Erdogan byl ale včas varován a odjel z hotel před příjezdem komanda. Turecko po nepodařeném puči provádí rozsáhlé čistky v kruzích kritických k Erdoganovi. Armáda propustila téměř 1400 vojáků, suspendováno bylo přes 66.000 zaměstnanců justice, státní správy a školství.

Podle Anadolu byla skupina hledaných vojáků dopadena v provincii Mugla. Speciální jednotka vyslala do akce vrtulníky i bezpilotní letadla, na místě vypukla přestřelka, ale podle turecké agentury nejsou zprávy o obětech.

Do operace, při níž měl být Erdogan zajat, bylo podle tureckých médií zapojeno 37 vojáků, 25 z nich bylo dopadeno již dříve.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner