Turecká policie zatkla v Ankaře dvě osoby, které zřejmě plánovaly sebevražedný útok na Silvestra. Oznámily to turecké úřady. Oba zadržení jsou podezřelí z příslušnosti k teroristické organizaci Islámský stát (IS). Odpálit se chtěli na dvou místech při oslavách příchodu nového roku v turecké metropoli.

Zatčení byli zadrženi v domě na ankarském předměstí Mamak. Jde o  osoby turecké národnosti, které přišly do Turecka ze Sýrie. Zda šlo o muže, či ženy, není zatím známo.

Atentátníci útok plánovali na silvestrovskou půlnoc. Mělo k němu dojít na rušném ankarském náměstí Kizilay v centru metropole. Policie údajně zabavila i sebevražedné vesty s výbušninami.

Turecko zintenzivnilo pátrání po radikálních buňkách poté, co dva sebevražední atentátníci 10. října zabili u centrálního vlakového nádraží v Ankaře 102 lidí a 500 dalších zranili. Podle turecké prokuratury stála za útoky místní odnož organizace Islámský stát.

 

 

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner