Na 300 běženců se v noci na dnešek zapojilo do hromadné bitky v ubytovacím zařízení v dolnosaském Braunschweigu. Podle policie konflikt vypukl mezi uprchlíky z Alžírska a ze Sýrie kvůli ukradenému mobilnímu telefonu. Hromadných potyček v uprchlických střediscích v posledních dnech v Německu přibývá, v úterý večer se například mezi sebou střetli běženci v Hamburku.

Podle serveru Focus Online muselo v Braunschweigu zasáhnout 60 policistů, kteří dvě bojující skupiny rozdělili. Bitka trvala přes půl hodiny, nikdo ale nebyl vážně zraněn. Policie zadržela jednoho muže, který by ještě dnes měl skončit před soudem.

V Hamburku se do sebe pustilo asi 60 Albánců a Syřanů. Podle policie vyvolala rozmíšku skutečnost, že Albánci chtěli od ostatních běženců vybírat peníze za přístup do sprch v uprchlickém zařízení. Skupiny uprchlíků ozbrojených železnými tyčemi od sebe rozdělila policie, která následně prohledala celé zařízení, protože podle některých svědků měl jeden z Albánců pistoli. Policisté ale žádnou střelnou zbraň v komplexu neobjevili.

Násilí v německých ubytovnách pro uprchlíky není v poslední době ničím výjimečným. Německý ministr vnitra Thomas de Maiziére minulý týden přiznal, že bitky v ubytovnách jsou do značné míry způsobeny tím, že jsou tato zařízení přeplněná a lidé v nich musejí dlouho čekat, než úřady rozhodnou o jejich osudu.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner