Dva důležití státní činitelé byli zatčeni během středečního jednání ukrajinského parlamentu. Zásah policie, který v přímém přenosu vysílala televize, byl směřován na dva vysoce postavené činitele ukrajinských záchranářů. Podle informací ministra vnitra Arsena Avakova jde o zatčení kvůli korupci.

Serhij Bočkovskyj, který je šéfem státní služby pro mimořádné situace, byl společně se svým zástupcem při zasedání vlády odveden v poutech. Podle ČTK nařídil zásah premiér Arsenij Jaceňuk. „Zatímco země je ve válce a my počítáme každý halíř, tak oni okrádali lid a stát. Tak dopadne každý, kdo porušuje zákon a kdo se vysmívá ukrajinskému státu,“ řekl předseda ukrajinské vlády.

Jak uvedl ministr vnitra Avakov, měli oba zatčení provádět státní zakázky přes soukromé firmy, čímž se měli nezákonně obohatit. Agentury upozorňují na fakt, že se nejedná o jediné dva vysoce postavené vládní činitelé, kteří čelí obvinění z korupce.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner