Po volebním superúterý dnes pokračuje klání o demokratickou a republikánskou prezidentskou nominaci v dalších pěti státech. Zatímco demokratka Hillary Clintonová a její rival Bernie Sanders se utkají v Kansasu, Louisianě a Nebrasce, republikány čeká souboj v Kansasu, Kentucky, Louisianě a Maine.

Mezi republikány zůstává favoritem dnešního hlasování Donald Trump, kterému dávají průzkumy veřejného mínění největší naděje na vítězství. Vyrovnaný souboj by ale podle jedné ze sondáží mohl svést v Arkansasu se svým konzervativním rivalem Tedem Cruzem. Naopak hladce by realitní magnát mohl vyhrát v Louisianě, kde má v popularitě náskok až dvaceti procentních bodů.

Marco Rubio, který je dalším z vážných kandidátů na republikánskou nominaci, zůstává pod tlakem. Pro nominaci je třeba nejméně 1237 delegátů, Rubio jich ale zatím má 110. V počtu delegátů vede Trump s 329 delegáty, druhý je Cruz s 231 delegáty.

U demokratů by si dnes podle průzkumů měla nejlépe vést Clintonová. V Louisianě podle Magellan Strategies porazí Sanderse o téměř padesát procentních bodů, o drtivém vítězství v tomto státě hovoří i další sondáže.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner