ČTK. V americkém Texasu se střílelo na místě konání výstavy karikatur proroka Mohameda. Dva útočníci, kteří začali v neděli večer místního času (dnes nad ránem SELČ) pálit před konferenčním centrem ve městě Garland nedaleko Dallasu, jsou mrtví, informovala agentura Reuters. Při přestřelce byl zraněn nejméně jeden strážný, uvedla televizní stanice CBS.
V Garlandu se konala výstava kreseb v rámci akce Draw the Prophet (Nakresli proroka), kterou organizovalo protiislámské hnutí American Freedom Defense Initiative. Šlo o díla v rámci soutěže o nejlepší karikaturu proroka Mohameda; její vítěz měl obdržet finanční odměnu ve výši 10.000 dolarů (asi 250.000 korun), napsala agentura AP. V konferenčním centru v Garlandu akci sledovalo asi 200 lidí včetně novinářů. Budova byla uzavřena poté, co došlo ke střelbě, všichni přítomní byli evakuováni.

Podle stanice CBS přijel k budově automobil, z nějž vystoupili dva neznámí muži a začali pálit na příslušníky ochranky. Při přestřelce pak byli zabiti.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner