FBI v pátek zadržela bývalého člena námořní pěchoty pro podezření z plánování teroristického útoku v San Francisku v období Vánoc. V jeho bytě policie nalezla několik střelných zbraní, poslední vůli a dopis, který zmiňoval rozhodnutí prezidenta Donalda Trumpa uznat Jeruzalém za hlavní město Izraele.

Cílem 26letého Everitta Aarona Jamesona byla turisticky populární pobřežní oblast Pier 39. Jameson o útoku hovořil s agentem FBI, který pracoval v utajení. Polici na sebe upozornil na sociálních sítích, kde vyjadřoval podporu extremistické organizaci Islámský stát a teroristickým útokům. Agenta, kterého pokládal za stoupence IS, požádal o útočnou pušku a komponenty pro výrobu jednoduché výbušniny. Později mu však řekl, že si to rozmyslel a nemůže útok provést.

Jameson byl obviněn z pokusu o materiálovou podporu teroristické organizace. Bude-li shledán vinným, hrozí mu až 20 let ve vězení.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner