V ústecké Masarykově nemocnici zemřel bezdomovec, kterého našla podchlazeného hlídka městské policie v noci na úterý. Mluvčí Krajské zdravotní, pod kterou nemocnice patří, Jiří Vondra ČTK řekl, že muž zemřel na silné podchlazení krátce po převozu. Bezdomovci podle strážníků často odmítají nabízenou pomoc.

Hlídka muže objevila v mrazech u bývalého autobazaru nedaleko kruhového objezdu pod Větruší. Sanitka ho převezla do nemocnice, kde krátce nato zemřel.

Mráz už má v Česku několik obětí. V Praze od pátku zemřeli na následky podchlazení zřejmě čtyři lidé. Přitom v azylových zařízeních jsou stále volná místa.

Ústečtí strážníci pravidelně kontrolují lidi bez domova, kteří nevyužívají služeb charitativních organizací a zdržují se i v mrazech ve volné přírodě nebo přespávají v rozpadlých či neobývaných objektech. „Bohužel, většina z nich nabízenou pomoc odmítá,“ řekl ČTK mluvčí strážníků Jan Novotný. Pokud lidé chtějí nocovat v azylových domech, musí splnit některé podmínky, jako je třeba střízlivý stav. „A to je pro ně problém,“ podotkl Novotný.

Kontroly městské policie budou v Ústí pokračovat i příští týden, kdy mají teploty opět klesnout hluboko pod bod mrazu.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner