Americké velvyslanectví v Nigérii obdrželo informace, že skupiny „spojené s terorismem“ možná plánují útoky proti hotelům v zemi, v nichž se ubytovávají západní cizinci. S odvoláním na dnešní komuniké ambasády o tom informovala agentura Reuters.

Velvyslanectví v krátkém zprávě pro americké občany nacházející se v Nigérii ale zároveň dodalo, že nemá žádné další informace týkající se možného načasování nebo způsobu plánovaných útoků.

Velvyslanectví „nabádá všechny americké občany k bdělosti“, když budou v nejen v hotelech navštěvovaných jejich krajany a zahraničními turisty, ale i v místech, kde se shromažďují větší skupiny osob a u nigerijských vládních budov.

Minulý měsíc bylo 20 osob, včetně jednoho Američana, zabito při útoku na luxusní hotel v maliské metropoli Bamaku. K atentátu se přihlásily hned dvě islamistické skupiny.

V Nigérii a částečně i v okolních státech je nejaktivnější islamistická organizace Boko Haram, která v rámci svého boje za vyhlášení státu s přísnými islámskými pravidly zabila v posledních letech v oblasti už více než 20.000 lidí.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner