Je možná jen otázkou času, než v Římě dojde k podobnému útoku jako nedávno v Barceloně, ale bezpečnostní síly jsou připravené pro případ, že se terčem stane Vatikán. Katolickému webu Cath.ch to řekl velitel švýcarské gardy, vatikánské armády, Christoph Graf.

„Může to být možná jen otázka času, než dojde k takovému útoku v Římě, ale jsme připraveni,“ řekl Graf v souvislosti s teroristickými aktivitami radikální skupiny minulý týden v Katalánsku, které si vyžádaly 15 lidských životů.

Kolem baziliky svatého Petra ve Vatikánu jsou rozestavěné zábrany, vojenská vozidla a policejní hlídky, aby se ztížil případný útok vozidlem, jakým byla před týdnem teroristická akce v centru katalánské metropole Barcelony.

U církevních objektů v celé Itálii včetně Vatikánu platí zpřísněná bezpečnostní opatření od loňského masakru ve francouzském Nice. Muslimský radikál tam najel kamionem na kolonádu a zabil 86 lidí.

Přes hrozby teroristické organizace Islámský stát (IS) byly Řím a další italská města doposud ušetřeny útoků, jaké se odehrály v Nice, v Londýně a v Berlínu.

Na webech spojených s IS radikálové v uplynulých letech už výhrůžky namířené proti Římu zveřejnili. Například před dvěma roky na videu ukazujícím stětí 21 egyptských křesťanů v Libyi jeden z vrahů prohlásil: „Bezpečí pro vás křižáky je něco, co si můžete jen přát… Dobudeme Řím, z vůle Alláha.“

Ve stejné době se objevila i fotomontáž, na níž je vidět černý prapor Islámského státu vlající na obelisku v centru Svatopetrského náměstí ve Vatikánu.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner