Po teroristických útocích v Paříži trojnásobně vzrostl počet mladých Francouzů hlásících se do armády. Napsal to dnes francouzský list Le Monde. Při útocích minulý týden zahynulo 129 lidí.

Počet přihlášek na náborovém webu sengager.fr se běžně pohybuje kolem 500 za den, po krvavých atentátech ve francouzské metropoli je to ale až 1500. „Je to naprosto nevídaný fenomén,“ řekl šéf marketingového oddělení odvodového střediska Eric de Lapresle.

Pro francouzské pozemní vojsko byl rok 2015 vůbec mimořádný, konstatuje Le Monde. Po lednových teroristických útocích v Paříži se prezident François Hollande rozhodl zachovat většinu pracovních míst, která měla být v armádě zrušena. Po pátečních atentátech pak Hollande oznámil, že zachová stávající početní stav.

Do konce tohoto roku se do armády přihlásí podle očekávání ještě 15.000 mladých. V roce 2014 to bylo v tomto období zhruba 10.000.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner