Paříž 21. února (ČTK) – Tři muže podezřelé z plánování teroristického útoku zadržela dnes francouzská policie během razie v okolí Paříže, v Marseille a ve městě Clermont-Ferrand ve střední části země. S odvoláním na zdroje blízké vyšetřování o tom dnes informovala agentura AFP.

Bližší detaily k zadrženým zatím nejsou známé. Regionální deník La Montagne uvedl, že v bytě muže zadrženého ve městě Clermont-Ferrand zasahovali i pyrotechnici. Podle agentury AP v bytě našli cvičný granát, který nebyl schopen výbuchu.

Francie se v uplynulých letech stala několikrát cílem teroristů, kteří se nejčastěji hlásili k radikální blízkovýchodní organizaci Islámský stát (IS). Nejtragičtějším byl útok z předloňského listopadu, při kterém teroristé v Paříži zabili 130 lidí. V jihofrancouzském Nice atentátník loni najel kamionem do davu lidí na promenádě a 86 jich zabil.

Od teroristického útoku v hlavním městě ve Francii platí výjimečný stav. Policisté od té doby odhalili několik radikálů, kteří údajně plánovali další teroristické útoky. Na počátku února policisté zadrželi ve městě Montpellier tři muže a šestnáctiletou dívku, kteří podle ministra vnitra Bruna Le Rouxe plánovali atentát na francouzské půdě. Krátce předtím napadl Egypťan mačetou vojenskou hlídku u muzea Louvre v Paříži.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner