Montpellier (Francie) 10. února (ČTK) – Francouzská policie dnes zatkla tři muže a jednu dívku ve městě Montpellier a jeho okolí. Skupina je podezřelá z plánování sebevražedného útoku na turistický cíl v Paříži. S odvoláním na policejní a soudní zdroje o tom informoval server listu Le Figaro. Národnost zadržených média zatím neuvádějí.

Materiály na výrobu výbušnin nalezli policisté během domovní prohlídky u 22letého muže známého svou radikalizací. Jeho zadržená 16letá přítelkyně přestoupila k islámu a také u ní se projevila radikalizace.

Vyjádření dívky na sociálních sítích přivedla strážce zákona na stopu celé skupiny. Mladá muslimka dala najevo touhu odjet do Sýrie bojovat po boku džihádistů nebo zaútočit ve Francii, napsal server týdeníku L’Express.

Minulý týden v Paříži u muzea Louvre napadl mačetou 29letý Egypťan vojenskou hlídku. Křičel přitom Alláhu akbar (arabsky Bůh je veliký).

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner