Berlín 10. října (zpravodaj ČTK) – Ve Frankfurtu nad Mohanem dnes za účasti německé kancléřky Angely Merkelové a francouzského prezidenta Emmanuela Macrona začne tradiční knižní veletrh. Pořadatelé očekávají, že akci do 15. října navštíví kolem 300.000 lidí z řad profesionálů i veřejnosti.

Letošní veletrh se ponese ve znamení Francie a frankofonní literatury. Představí se na něm na 180 autorek a autorů, kteří píší ve francouzštině, včetně nositele Nobelovy ceny za literaturu Jeana-Marie Gustava Le Clézia. Ve Frankfurtu bude zastoupeno i dalších více než 100 zemí, z nichž dorazí na 7000 vystavovatelů. Hlavním tématem českého stánku bude Charta 77 a český underground.

Merkelová a Macron se dnes vedle kultury budou věnovat i aktuálním politickým otázkám, a to především během dvoustranného jednání, které je součástí jejich programu. Jednat by mohli mimo jiné o Macronově vizi evropských reforem nebo o napjaté situaci v Katalánsku.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner