Berlín 17. července (ČTK) – Německá policie pátrá po muži, který dnes vstoupil do budovy střední školy ve městě Esslingen na jihozápadě země se zbraní, a vyvolal tak poplach. Podezřelý vstoupil do budovy a krátce nato ji opět opustil, informovala agentura DPA. Nikomu ze žáků ani zaměstnanců školy se podle dosavadních informací nic nestalo.

Policie původně informovala, že zadržela ozbrojeného muže, jenž pronikl do školy Friedricha Eberta v Esslingenu, který leží asi deset kilometrů jihovýchodně od Stuttgartu. Později ale uvedla, že zadržela nepravého a ozbrojenec je stále na útěku. Ze školy zřejmě ujel na motorce.

Vniknutí ozbrojeného muže do školy vyvolalo poplach. Policie školu následně prohledala, ale nic nenašla. Výuka byla pro dnešek zrušena.

Německo má v živé paměti případ střelby ve škole v západoněmeckém Winnendenu. Do své bývalé střední školy tam vtrhl 17letý Tim Kretschmer a zbraní svého otce v ní a na útěku postřílel 15 lidí. Nakonec zabil i sám sebe.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner