Ve věku 93 let zemřel britský herec Christopher Lee, který se proslavil například rolí hraběte Draculy. Informují o tom zahraniční média. Lee během své kariéry stihl ztvárnit i role bondovského padoucha Frankensteina, hraběte Dooku z Hvězdných válek nebo čaroděje Sarumana v trilogii Pán prstenů.

Legendární herec podle britského deníku The Guardian zemřel v neděli v londýnské nemocnici, kde byl hospitalizován s dýchacími potížemi a se srdcem. Své 93. narozeniny oslavil na konci května.

Lee je spojován především s rolí ve filmu Dracula a jeho šesti pokračováních, ale mladší publikum ho zná především jako Sarumana z Pána prstenů. Londýnský rodák se objevil ve více než 300 rolích. Zahrál si například i lorda Summerislea ve filmu The Wicker Man (1973) nebo Francisca Scaramangu v bondovce Muž se zlatou zbraní (1974).

Kariéra herce, který byl v roce 2009 povýšen do rytířského stavu, započala v roce 1947 rolí ve filmu Corridor of Mirrors (Zrcadlová chodba), ale slavným se stal až ve druhé polovině 50. let, kdy začal pracovat pro studio Hammer, počínaje filmem The Curse of Frankenstein. Ten byl také prvním z dvacítky filmů, v nichž si zahrál se svým kolegou Peterem Cushingem.

 

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner