Ve Vídni přišla v noci na dnešek o život čtyřiapadesátiletá žena, poté co ji na ulici desetikilogramovou a metr dlouhou železnou tyčí napadl jedenadvacetiletý neúspěšný žadatel o azyl z Keni. Policie muže poblíž místa činu zatkla, uvedl dnes server deníku Wiener Zeitung, podle něhož žena podlehla těžkým zraněním hlavy.

Žena, která byla zaměstnaná jako uklizečka, šla kolem 2:30 ráno spolu s kolegyní do práce čtvrtí Ottakring, když spatřila muže. Obě ženy podle policie raději přešly na druhou stranu ulice, ale Keňan na ně přesto zaútočil. Jedenačtyřicetileté kolegyni oběti se podařilo před pachatelem ukrýt a zavolat policii. Napadená žena ovšem utrpěla mnohočetná těžká poranění v oblasti obličeje a hlavy, okamžitě přivolaní záchranáři jí již nemohli pomoci.

Podezřelým je neúspěšný žadatel o azyl, který se po odmítnutí žádosti v Rakousku nacházel nelegálně. Keňana nyní čeká výslech, motiv policie zatím nezná. Podle rakouského listu navštěvoval psychologa a mohl tak jednat v psychóze. Přestože v prvním momentě se mu podařilo uprchnout a policie jej zajistila za pomoci svědků nedaleko místa činu, při  zatýkání nekladl žádný odpor.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner