Rakouská policie v pátek večer zadržela ve Vídni muže podezřelého z přípravy teroristického útoku v rakouské metropoli. S odvoláním na policejní zdroje o tom informovala agentura APA. Zatčeným je podle listu Krone radikální islamista albánského původu, který na tento měsíc údajně chystal útok výbušninou ve Vídni.

„V posledních dnech jsme dostali informace, že se možná chystá teroristický útok v rakouské metropoli,“ řekl podle agentury APA policejní mluvčí Thomas Keiblinger. Upozornění přišlo od zahraničních tajných služeb a muž byl sledován. Do Rakouska podle listu Krone přijel v pátek.

Policejní razie speciální jednotky byla podniknuta odpoledne ve vídeňském obvodě Favoriten, kde byl podezřelý v bytě zatčen.

Policie vydala varování pro občany, aby na frekventovaných místech s větším počtem lidí byli obezřetní. Pozor mají dávat na odložená zavazadla a upozornit na ně policii. Informaci listu Krone, že mělo jít o útok výbušninou, policie nechala bez komentáře.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner