Vikýřovice (Šumpersko) 14. března (ČTK) – Ve Vikýřovicích na Šumpersku pohltil požár rozlehlou halu autoservisu. Plameny postihly objekt o rozloze 50 krát deset metrů. Vyhlášen je druhý stupeň požárního poplachu, na místě zasahuje sedm jednotek hasičů z celého okolí. Podle mluvčího hasičů Jana Ondrucha se uvnitř haly ozývaly výbuchy, šlo zřejmě o palivové nádrže aut. Při požáru nebyl nikdo zraněn, na místě hasiči stále zasahují. Požár se dosud nepodařilo lokalizovat, řekl dnes ČTK Ondruch.

Požár halu zasáhl před 06:00, plameny byly podle hasičů vidět z velké dálky. Konstrukce haly se zřítila. „Jde o požár autoservisu, který se rozšířil do stropní konstrukce, kterou se nyní snažíme rozebrat. Na místě máme výškovou techniku. Dovnitř se nemůžeme dostat, hasíme zvenku,“ uvedl mluvčí hasičů. Hasiči z prostor vynesli dvě acetylenové lahve.

Na místě zasahují jednotky z celého okolí a podle Ondrucha potrvá zásah delší dobu. Vyhlášený druhý stupeň požárního poplachu znamená, že se zásahu účastní do deseti hasičských jednotek.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner