Londýn 5. dubna (ČTK) – Ve Westminsterském opatství v Londýně se dnes konala mše za oběti březnového atentátu u parlamentu. Zúčastnili se jí i princ Harry a princ William, který předtím položil věnec u památníku nevinným obětem útlaku, válek a násilí.

Mezi zhruba 2000 účastníky bohoslužby byli zástupci různých vyznání. Během obřadu, který nesl název „mše naděje“, pronesl muslimskou modlitbu i londýnský starosta Sadiq Khan.

„Útok šokoval svět,“ prohlásil v úvodu westminsterský děkan John Hall. „Dnes si připomínáme hlavně ty, kteří ztratili své životy… Útok nás zasáhl všechny, ale náš pocit ztráty bledne v porovnání s tím, co zažívají rodiny těch, kteří zahynuli,“ dodal.

Mše se konala v těsné blízkosti mostu, kde atentátník Khalid Masood zaútočil autem. Zabil při tom tři lidi. U budovy parlamentu pak způsobil nožem smrtelná zranění policistovi. Do opatství tak dnes přišlo mnoho jeho kolegů a členů záchranných složek, kteří na místě zasahovali jako první.

Se svými rodiči dorazila také zraněná manželka amerického turisty, který při útoku přišel o život. Vládu zastupovala ministryně vnitra Amber Ruddová.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner