Berlín 4. prosince (zpravodaj ČTK) – Vedení Křesťanskosociální unie (CSU) má dnes v Mnichově rozhodnout o tom, kdo ji v příštím roce povede do zemských voleb v Bavorsku. Současný bavorský premiér a šéf strany Horst Seehofer, který byl po propadu CSU v zářijových parlamentních volbách pod velkým tlakem, v neděli oznámil, že do čela vlády znovu kandidovat nebude.

Favoritem na Seehoferova nástupce v čele bavorské vlády je současný bavorský ministr financí Markus Söder, ve hře je ale také tamní ministr vnitra Joachim Herrmann. Ať už bude kandidátem CSU kdokoliv, všeobecně se počítá s tím, že po podzimních volbách stane v čele bavorské vlády. CSU totiž bavorské politice už desítky let dominuje.

V současném zemském sněmu má CSU, v jejímž čele chce Seehofer pokračovat, nadpoloviční většinu. Podle aktuálních průzkumů, které ji přisuzují 37 procent, by ale příští rok mohla výrazně oslabit. I proto byl Seehofer v posledních týdnech pod značným tlakem.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner