Praha 8. května (ČTK) – Vedení Fotbalové asociace ČR bude na dnešním mimořádném jednání řešit situaci vzniklou po uvalení vazby na předsedu Miroslava Peltu a obvinění asociace v případu možného zneužití dotací z ministerstva školství na sport. Rozhodnout by měla mimo jiné o tom, zda se volební valná hromada uskuteční podle plánu 2. června, nebo bude odložena.

Pelta je zatím jediným kandidátem na předsedu a není jisté, zda by se za současné situace o post skutečně ucházel. Uzávěrka kandidatur je už v pátek. Kandidát na předsedu musí mít při uzávěrce podporu tří krajských svazů nebo sedmi okresních svazů nebo deseti klubů od první ligy po divize.

FAČR byla obviněna jako právnická osoba. Stíhána je spolu s Peltou, náměstkyní ministryně školství Simonou Kratochvílovou a bývalým šéfem ministerského odboru Zdeňkem Břízou kvůli zneužití pravomocí úřední osoby, sjednání výhody při zadání veřejné zakázky a porušení povinnosti při správě cizího majetku. Asociace, kterou momentálně řídí místopředsedové Zdeněk Zlámal s Romanem Berberem, jakékoliv provinění odmítá. Zasedání výkonného výboru začne v 9:00 v sídle FAČR na Strahově.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner