Předsednictva KDU-ČSL a hnutí Starostové a nezávislí budou od dnešního odpoledne jednat v Lipnici nad Sázavou o vytvoření volební koalice. Zástupci obou uskupení dali najevo, že od dvoudenních rozhovorů očekávají definitivní rozhodnutí o tom, zda do podzimních sněmovních voleb půjdou společně, nebo samostatně. Předseda STAN Petr Gazdík ČTK ve středu řekl, že nevidí důvod, proč by dohoda měla padnout pod stůl.

Podle Gazdíka se zatím neobjevily programové ani finanční překážky pro spolupráci. Na jednání v Lipnici by se podle něj měli setkat i zástupci krajských organizací STAN a lidovců, aby se seznámili lidé, kteří by v případě uzavření dohody na regionální úrovni spolupracovali při volbách.

KDU-ČSL jedná se STAN o volební spolupráci od prosince. Strany se zatím dohodly na tom, že pokud půjdou do voleb společně, půjde o kandidaturu v koalici, která by pro vstup do Sněmovny potřebovala deset procent hlasů. Zlínský hejtman Jiří Čunek (KDU-ČSL) ČTK ve středu řekl, že jednání se STAN začalo pozdě. Je ale přesvědčen o tom, že pokud se k dohodě dospěje, stále zbývá na sestavení společných kandidátek i na předvolební kampaň dost času.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner