Praha 24. března (ČTK) – Ústřední výbor KSČM dnes projedná výsledky programových jednání s hnutím ANO, jehož předseda, premiér v demisi Andrej Babiš, plánuje sestavit svou druhou vládu se zástupci ČSSD a podporou komunistů. Výkonný výbor KSČM minulý týden doporučil schválit postup vyjednavačů. Podle předsedy KSČM Vojtěcha Filipa by tak vedení strany prakticky odsouhlasilo vznik a pozdější toleranci menšinového kabinetu, ať už pouze ze zástupců hnutí ANO, nebo s účastí sociálních demokratů. Je ale možné, že rozhodnutí komunisté posunou na duben, kdy mají naplánovaná další zasedání širšího vedení.

Až na dubnovém zasedání má ústřední výbor připravovat mimořádný volební sjezd, který se uskuteční v Nymburku 21. dubna. Podle nominací má největší šanci na znovuzvolení Filip následovaný dosavadním místopředsedou Josefem Skálou a europoslankyní Kateřinou Konečnou. O post se ucházejí také poslanci Leo Luzar a Zdeněk Ondráček.

Dnes ústřední výbor probere také přípravu podzimních komunálních voleb.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner