Pardubice – Radní Pardubic navrhli odvolat z funkce místopředsedkyni firmy Služby města Pardubic Leu Tomkovou. Důvodem je její cesta do Jihoafrické republiky. Představenstvo městské firmy také odvolalo celé představenstvo dceřiné společnosti SMP – Odpady, jehož někteří členové se zájezdu rovněž zúčastnili. Tomková je zároveň zastupitelkou za ANO. Služební cesta byla sice po formální stránce správně schválena, politicky je však neúnosná, řekl dnes novinářům primátor Martin Charvát (ANO).

„Je absolutně nepřípustné, a v historii jsme vždy kritizovali podobné cesty a výlety, ať už to byly legendární cesty na Floridu a do Madridu, nebo služební cesty zastupitelů do Izraele, než se prodávaly pozemky pod budoucím obchodním centrem. Jasně jsme se vymezili, a proto je usnesení tvrdé, ale spravedlivé,“ uvedl Charvát.

Dvoutýdenní pobyt v jižní Africe měl údajně sloužit k poznání krajiny, kultury nebo systému nakládání s odpady. Spolu s Tomkovou se ho zúčastnili člen představenstva a výkonný ředitel SMP – Odpady Jiří Strouhal a ekonomický ředitel SMP – Odpady Stanislav Mergl.

Odvolání Tomkové musí schválit zastupitelstvo, které se bude konat ve čtvrtek. Vedením Služeb města Pardubic je zatím pověřen zaměstnanec firmy Aleš Kopecký, nový ředitel vzejde z výběrového řízení.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner